Aizdevums.lv RBL: Madonai 25 no 25 un uzvarētāju kauss, “East-Ball” izcīna 3. vietu

12.04.2024

Piektdien, 12. aprīlī, Aizdevums.lv Reģionālās basketbola līgas finālsērijas trešajā spēlē BK “Madona”/BJSS pārspēja BK “Roja” (86:55), sezonu pabeidza ar perfektu bilanci (25 uzvaras 25 spēlēs) un pirmo reizi izcīnīja uzvarētāju kausu. Par turnīra vērtīgāko spēlētāju atzina madonieti Miku Sokolovu. “Bronzas sērijā” uzvarētāju noskaidrošanai pietika ar divām spēlēm – “East-Ball”/RTDP divreiz uzvarēja BK “Jaunpils”.

BK “Madona”/BJSS (1.) – BK “Roja” (6.) 3:0

Pirmās finālspēlē pirmajā puslaikā vadība 10 reizes pārgāja no rokas rokā, un mājiniekiem lielo pārsvaru izdevās sakrāt tikai pēc lielā pārtraukuma – 95:69 (25:21, 44:40, 62:50). Madoniešiem liels pārsvars divpunktniekos: 24/40 – 13/35.

Uzvarētājiem Edijs Skuja guva 28 punktus, Miks Kalniņš 18, Jānis Mednis 15, Egons Baumanis 12, Mikus Sokolovs 11+12 piespēles. BK “Roja” labā Rolands Puriņš guva 20 punktus, Kristers Doniņš 14.

Otrajā spēlē 6. aprīlī Rojā madonieši pēc 30 minūtēm bija ieguvuši 22 punktu pārsvaru, bet divas minūtes pirms spēles beigām “Roja” bija atjaunojusi intrigu (90:93). Tomēr mājinieku spēki ar to bija galā – 94:101 (21:26, 41:51, 61:83).

“Rojai” Kristiāns Zarumba guva 35 punktus, Klāvs Pitkēvičs 19, Rolands Puriņš 13. “Madonai” Mikus Sokolovs guva 27 punktus, Edijs Skuja 23, Miks Kalniņš 15, Egons Baumanis 12+11 atl.

Trešajā spēle 12. aprīlī Madonā mājinieki nepalaida garām iespēju triumfēt savu skatītāju priekšā – 86:55 (26:13, 53:26, 64:38). Uzvarētājiem Mikus Sokolovs guva 24 punktus, Egons Baumanis 18+13 atl., Edijs Skuja 15.

“East-Ball”/RTDP (4.) – BK “Jaunpils” (7.) 2:0

Pirmajā mačā mājinieki bija vadībā gandrīz visu spēles laiku, tomēr 52 sekundes pirms spēles beigām “Jaunpils” izrāvās vadībā (71:73) un brīdi vēlāk tika pie vēl vienas uzbrukuma iespējas. Tomēr pēdējo vārdu astoņas sekundes pirms spēles beigām ar precīzu trīspunktnieku teica Valters Dāvis Mazburšs – 74:73 (25:20, 41:37, 60:56)

Uzvarētājiem Jaroslavs Pivovarovs guva 26 punktus un izdarīja 9 rezultatīvas piespēles, Valters Dāvis Mazburšs 19. Jaunpils komandai Kristers Ainārs Tomass guva 15 punktus, Mareks Doroškevičs un Agris Duļbinskis pa 11.

Arī otrajā mačā spēlē Jaunpilī iniciatīva ilgi bija mājiniekiem, tomēr pēdējā ceturtdaļā dominēja viesi – 79:88 (23:15, 42:37, 61:55). “East-Ball”/RTDP pirmo reizi izcīnīja trešo vietu Reģionālajā līgā. Uzvarētājiem  Valters Dāvis Mazburšs guva 27 punktus, Jaroslavs Pivovarovs 24. Jaunpils komandai Mareks Doroškevics guva 14 punktus, Edgars Kokins 13.