Visi jaunumi

Aizdevums.lv RBL: janvāra MVP – Rolands Dovgjallo, vēl brīvas vietas izslēgšanas turnīrā

08.02.2024

Dalīties:

Aizdevums.lv Reģionālās līgas pamatturnīrā vēl palikušas tikai deviņas spēles, bet visās trijās grupās vēl ir neatbildēti jautājumi par izslēgšanas turnīra dalībniekiem. Uz daļu no tiem atbildes tiks saņemtas jau piektdien, 9. februārī, kad paredzēti seši mači.

Pēc divu apļu turnīriem astotdaļfinālam kvalificējas pa piecām komandām no katras grupas, kā arī labākā starp 6. vietu ieguvējām.

Austrumi. No konkurentiem tālu atrāvušās Madonas (16-0) un Daugavpils (12-3) komandas, par vietu labāko piecniekā var būt droši arī Augšdaugavas novada vienība (8-8 un pozitīva bilance savstarpējās spēlēs ar tuvākajiem konkurentiem). Toties Jēkabpils, Aizkraukles (abām 7-8) un Gulbenes (7-7) komandām pēdējo spēļu rezultātiem būs svarīga nozīme. Uzvaras un labvēlīgas apstākļu sakritības gadījumā uz cerības saglabājošo sesto vietu var pakāpties pat “Mežusili/Alūksne” (6-9).

Centrs. Drošas pozīcijas ir “East Ball”/RTDP (13-3), Mārupes (12-3), “Cēsis/Cēsu Sporta skola” (10-4) un Rūjienas komandai (8-8), toties pagaidām piekto vietu ieņemošajai Salacgrīvas vienībai (7-9) jācer uz tuvāko konkurentu – “Ādaži/Carnikava” (7-8) un “Valka/Basketbola klase” (6-9) – neveiksmēm.

Rietumi. Astotdaļfinālā noteikti spēlēs Nīca (11-5), LBTU (11-4), “Roja” (11-4) un “Jaunpils” (10-5), bet 5. vietu sadalīs Kandavas BJSS (8-7) un “Dartija” (7-8).

Pēc pamatturnīra rezultātiem 16 komandas tiks sarindotas rangu tabulā saskaņā ar FIBA noteikumiem: 1) izcīnītā vieta savā grupā, 2) uzvaru skaits, 3) iegūto un zaudēto grozu starpība. Astotdaļfināla pāru sastāvs tiks koriģēts, lai pirmajā kārtā savā starpā vēlreiz nespēlētu vienas grupas komandas.

Par Aizdevums.lv Reģionālās līgas Janvāra spēlētāju atzīts komandas BK “Ādaži/Carnikava” uzbrucējs Rolands Dovgjallo (vidēji spēlē 24 punkti un 11,5 atlēkušās bumbas, efektivitātes koeficients 25,5).