Visi jaunumi

Aizdevums.lv Reģionālās līgas sezona: atklājumi, MVP un motivācijas saukļi

05.04.2024

Dalīties:

Aizdevums.lv Reģionālās basketbola līgas četras labākās komandas vēl cīnās finālsērijās, bet 23 citām jau sācies atvaļinājums. Par 2023./2024. gada čempionātu dažam atmiņā palikušas debitantu emocijas, dažam pirmā pieredze izslēgšanas spēlēs, dažam saldas atmiņas par to, kā izdevās izcīnīt uzvaru, atspēlējoties no lieliem mīnusiem – katras komandas trenerim ir savs atbildes variants uz jautājumu par sezonas pēcgaršu.

Protams, treneri teju vienbalsīgi slavēt savas komandas garu un atbalstītājus, kas devuši papildus spēku un motivāciju cīnīties. Bet ielūkosimies, ko treneri vēl teic par sezonā pieredzēto un novēroto!

Šosezon vairākus trenerus īpaši pārsteidza jaunpienācēja Daugavpils sporta skolas komanda. Daugavpils bijusi laba gaisotne, ar labu sniegumu sezonas garumā priecējis Daugavpils sporta skolas aizsargs Lauris Pļavenieks, ko treneri nosauca arī kā vienu no atslēgas spēlētājiem, ko sūtīt laukumā spēles pēdējās sekundēs.

Par sezonas atklājumu – spēlētāju ar lielu potenciālu – treneri nosaukuši dažādus spēlētājus. Anketās minēti Artjoms Orehovs (BK “Mežusili”/ Alūksne), Jēkabs Niedra, Toms Ailis (Mārupes Sporta centrs), Kristers Doniņš (BK “Roja”), Lauris Pļavenieks, Ritvars Nikolajevs (abi Daugavpils Sporta skola), Martins Caune (Bauskas BJSS), Rihards Ivanovs (BJBS “Rīga/Centrs”), Ralfs Aleksandrovs (“Buki/Juniors” BJSS), Uģis Mežavilks (BK “Dartija”) , bet vairākiem speciālistiem atmiņā visspilgtāk palicis 17 gadus vecais BK “Līvāni”/BJSS spēlētājs Ralfs Iesalnieks, kas vidēji spēlē guva 17,93 punktus.

Uz jautājumu par sezonas labākā trenera kandidatūru nav palaista garām iespēja atbildēt, ka būtu dīvaini nenosaukt sevi. 😊 Tomēr ar balsu vairākumu par sezonas treneri kolēģi atzīst Gunti Endzelu (Daugavpils Sporta skola; attēlā zem raksta), kurš par vienu punktu apsteidzis BK “Madona”/BJSS treneri Agni Beķeri. Par sezonas kolorītāko treneri izvirzīts šī žanra klasiķis Pēteris Višņēvics (“Basketbola klase”/Valka).

Par sezonas MVP treneru vērtējumā pārliecinoši kļuvis BK “Madona”/BJSS saspēles vadītājs Mikus Sokolovs (attēlā Nr.2), kas novembrī saņēma mēneša labākā spēlētāja balvu. Sokolovs vidēji spēlē guva 15,6 punktus, izdarīja 7,83 piespēles un sakrāja vidējo efektivitātes koeficientu 23,65. Viņa pārstāvēto komandu treneri teju vienbalsīgi atzīst par galvenajiem pretendentiem uz  Aizdevums.lv Reģionālās līgas uzvarētāju godu un sarežģītākajiem pretiniekiem šosezon.

Noslēgumam treneru izmantotās motivācijas frāzes, kas spējušas komandu pārslēgt “nākamajā ātrumā”:

·       “Mēs esam tādi paši cilvēki kā viņi, mēs asiņojam vienādi, tāpēc saņemamies!”

·       “Parādām, ka esam play-off cienīga komanda!”

·       “Maucam kaulā!”

·       “Laiks uzvārīties, čaļi!”

·       “Nevienam nav jāglābj ne valsts, ne pilsēta, bet ir jāspēlē priekš sevis, lai spēles beigās sev var pateikt: “Atdevu 100% laukumā!””

·       “Graužam dēļus!”

·       “Ja ne tagad, tad kad?”

·       “Ja gribiet uzvarēt, izkāpiet no ofisa krēsla un ielieciet nākamajā ātrumā…” 🙂

Paldies komandām par sezonu!