Visi jaunumi

Decembra MVP Ilia Saltovets: “Vēlos sasniegt vairāk nekā tēvs”

02.02.2024

Dalīties:

Aizdevums.lv Reģionālajā basketbola līgā par Decembra spēlētāju tika atzīts “Basketbola klase/Valka” uzbrūkošais aizsargs 19 gadus vecais ukrainis Illia Saltovets, kurš vidēji katrā no trijām spēlēm guva 36,3 punktus, izcīnīja 11,3 bumbas, izprovocēja 5 pretinieku pārkāpumus un sakrāja vidējo lietderības koeficientu 33.

Kādas ir sajūtas spēlējot Latvijā?

Pārcelšanās uz Latviju sagādājusi daudz jaunu, lielisku iespēju un perspektīvu. Basketbola attīstība Latvijā, spēlētāju sagatavošanas kvalitāte, kā arī augsti kvalificētu treneru klātbūtne dod man iespēju profesionāli attīstīties.

Kādi ir tavi personīgie un visas komandas mērķi šajā sezonā?

Mūsu komandas mērķis censties darīt visu, ko varam, lai kopīgiem spēkiem uzvarētu katrā spēlē un iekļūtu izslēgšanas turnīrā. Personīgais mērķis ir katrā spēlē parādīt labāko sniegumu. Tāpat man ir svarīgi neapstāties pie sasniegtā un vienmēr izvirzīt jaunus mērķus, pārvarēt visus šķēršļus.

Kāda ir tava lielākā motivācija spēlēt basketbolu?

Vēlos katrā spēlē sasniegt arvien labākus rezultātus. Vēl viens ļoti svarīgs faktors ir neierobežotā mīlestība pret šo sporta veidu. Tāpat par motivāciju kalpo vēlme turpināt tēva ceļu un sasniegt vēl vairāk nekā viņš.

Kāda ir tava ikdienas rutīna? Ko dari ārpus basketbola?

Lielāko daļu manas ikdienas aizņem basketbols un mācības. Brīvajā laikā pavadu laiku ar draudzeni, skatos basketbola spēles un atpūšos kopā ar draugiem.

Kādas īpašības, tavuprāt, ir nepieciešamas basketbolistam?

Mīlestība pret darbu, pacietība, centība treniņos un spēlēs, neatlaidība un apņēmība.

Kura komanda kļūs par Aizdevums.lv RBL čempioni?

Manuprāt, patlaban galvenās favorītes ir “East Ball” un Madona. Līdz šim šīs komandas līgā ir parādījušas sevi vislabāk un savās grupās atrodas līderpozīcijās.