Visi jaunumi

Lauris Pļavenieks: “Vienojos ar sevi, ka darīšu visu iespējamo”

13.11.2023

Dalīties:

Aizdevums.lv Reģionālajā basketbola līgā par Oktobra spēlētāju atzīts Daugavpils Sporta skolas komandas līderis Krāslavas Sporta skolas audzēknis Lauris Pļavenieks, kurš četrās spēlēs vidēji laukumā pavadījis nepilnas 34 minūtes, guvis 32 punktus un izcīnījis 6 atlēkušās bumbas, sakrājot vidējo lietderības koeficientu 30.

Labs sezonas sākums pašam un komandai – gatavojāties īpaši?

Vasarā bija ieguldīts smags darbs, jau mēnesi pirms pirmās spēles kuplā skaitā gatavojāmies sezonas sākumam. Bijām morāli sagatavojušies sezonai, zinājām, ka šosezon spēlēsim citu basketbolu, vairāk pievēršot uzmanību taktikai un aizsardzībai,

Daudzi krāslavieši šosezon pārstāv Daugavpili – ko tas mainījis?

Mums tas neko daudz nemaina. Esam spēlējuši vairākas sezonas kopā, viens otru labi pazīstam gan laukumā, gan ārpus tā. Ceru, ka tas mums palīdzēs labāk un ātrāk sadarboties laukumā un minimalizēt kļūdas.

Kas tevi motivē spēlēt basketbolu?

Cilvēki visapkārt, kuri mani atbalsta un atgādina, ka jāstrādā katru dienu un jākļūst labākam nekā tu biji vakar. Pēdējos gados runa nav tik daudz par motivāciju, bet vairāk par disciplīnu. Es pats ar sevi vienojos, ka strādāšu pēc iespējas vairāk un darīšu visu iespējamo, lai sasniegtu savus mērķus.

Ar ko nodarbojies ārpus basketbola?

Studēju Daugavpils Universitātē, Psiholoģijas fakultātē.

Kāds ir tavs Nedēļas treniņu režīms? Kā izdodas savienot ar mācībām?

Mēs trenējamies četras dienas nedēļa gan vakaros, gan agri no rīta. Vakaros parasti darbojamies svaru zāle un slīpējam taktiku, no rītiem pievēršam lielāku uzmanību individuālās meistarības attīstībai. Apvienot ar mācībām izdodas viegli, jo dienas garumā var visu paspēt izdarīt. Jau vairākus gadus mēģinu pievērst lielu uzmanību uzturam un miega režīmam, lai pēc iespējas labāk justos un ātrāk atjaunotu spēkus pirms kārtējiem treniņiem un spēlēm.

Kāds ir jūsu komandas galvenais mērķis šosezon?

Iekļūt izslēgšanās turnīrā un parādīt, ka esam spējīgi cīnīties ar stiprākajām komandām mūsu līgā. Būtu lieliski, ja mēs tiktu tālāk par pirmām divām kārtām. Bet, lai to sasniegtu, mums ir jāstrādā katru dienu un jāuzlabo mūsu rezultātus.

Kas kļūs par Aizdevums.lv čempionu?

Manuprāt, šajā sezona nav izteikta līdera, bet, protams, ir daudz stipru un pieredzējušu komandu, kuras cīnīsies līdz pēdējam sekundēm. Gan mēs, gan visas pārējās komandas mēģinās sasniegt labākos rezultātus un cīnīties par medaļām.