Visi jaunumi

Rolands Dovgjallo: “Kurš paradīs stiprāku raksturu, tas tiks pie titula”

14.02.2024

Dalīties:

Par Aizdevums.lv Reģionālās līgas Janvāra spēlētāju atzīts komandas BK “Ādaži/Carnikava” uzbrucējs Rolands Dovgjallo (vidēji spēlē 24 punkti un 11,5 atlēkušās bumbas, efektivitātes koeficients 25,5).

Gandrīz visu karjeru esi BK “Ādaži/Carnikava” sastāvā. Kā gadījies, ka neesi mainījis komandu?

Domājot par nākotni, nācās pieņemt lēmumu sevi pilnveidot profesionālajā karjerā un basketbolu atstāt kā sirdslietu/hobiju. Carnikavā esmu uzaudzis un joprojām tur dzīvoju. Šeit bija iespēja spēlēt basketbolu ar džekiem, ar kuriem esmu kopā uzaudzis. Ar BK “Carnikava” esmu piedalījies, šķiet, visās sezonās kopš Amatieru Basketbola līga kļuva par LBL3, kaut arī ir bijuši piedāvājumi no citām komandām un līgām. No kluba dibināšanas laikiem, kas, šķiet, bija 2011./12. sezonā, sastāvā esam palikuši tikai daži. Apvienojoties pašvaldībām, tagad esam BK “Ādaži/Carnikava”.

Kādi ir tavi personīgie un komandas mērķi šosezon?

Personīgie mērķi ir dot pēc iespējas lielāku pienesumu komandai un sezonas beigās izcīnīt godalgas. Komandas mērķis ir tāds pats – soli pa solim uz priekšu un, vēlams, pavasarī cīnīties par uzvaru čempionātā.

Kas ir tava lielākā motivācija spēlēt?

Patiesībā ar motivāciju spēlēt basketbolu nekad nav bijušas problēmas, jo bērnu dienās iemīlēju šo sporta veidu un no tā gūstu tikai pozitīvas emocijas.

Tavuprāt, lielākie ieguvumi spēlējot basketbolu?

Būt sportiskā formā, disciplīna, spēt strādāt komandā, ātri pieņemt lēmums gan laukumā, gan ārpus tā, gūt pozitīvas emocijas, sajust uzvaras garšas, pēc zaudējumiem spēt piecelties un atkal uzvarēt. Tas viss attiecināms ne tikai uz notikumiem laukumā, bet arī dzīvē.

Kāds ir tavs ikdienas režīms, ko dari ārpus basketbola un kā visu izdodas apvienot?

Ikdienas režīms ir aktīvs. Strādāju akciju sabiedrībā “Kredītinformācijas Birojs”, audzinu meitu un dēlu. Pagaidām,atrodu laiku treniņiem un mačiem BK “Carnikava/Ādaži sastāvā”, kas gan ar katru gadu paliek aizvien grūtāk izdarāms no laika menedžmenta viedokļa. Brīvajā laikā labprāt dodos uz copi.

Kura komanda, tavuprāt, kļūs par Aizdevums.lv RBL čempionu?

Favorīti ir vairāki. Ņemot vērā pieredzi šajā līgā, zinu, ka viss izšķirsies tieši izslēgšanas spēlēs – kurš paradīs stiprāku raksturu, tas tiks pie titula. Arī mūsu komandai ir pamatotas iespējas kļūt par čempioniem, jo sastāvā ir vairāki ļoti labi pieredzējuši spēlētāji, kā arī jaunā paaudze ar vēlmi cīnīties un mācīties. Līdz šim sezona mūsu komandai gājusi kā pa viļņiem, taču zinu, ka izslēgšanas spēlēs nevienam nebūsim ērts pretinieks.

**

Nākamnedēļ sāksies astotdaļfināla sērijās līdz 2 uzvarām, kurās tiksies: BK “Madona”/BJSS – Kandavas BJSS, Mārupes SC – “Buki Juniors”/BJSS, LBTU –  “Ādaži/Carnikava”, “East-Ball/RTDP” – Jēkabpils SC/”Sedumi”,  Daugavpils Sporta skola – SK “Rūjiena”, BK “Roja” – Aizkraukles novads, BK “Jaunpils” – Augšdaugavas novads, BK “Cēsis”/Cēsu Sporta skola – “Nīca/Bli”.